Výrobci a značky

IGA Icaruz: on-line aplikace pro správu povinných revizí

Aplikace pro správu revizí vazáků a jeřábů IGA Icaruz

Digitální pořádek v revizích v cloudovém archivu (dostupném z PC i telefonu) a mobil jako terénní čtečka všech typů identifikačních štítků a kapesní archiv revizních karet.  To je specializovaná aplikace IGA Icaruz.

 

Vítězíme díky technologiím

Nejsme nejsilnější druh na planetě, nemáme největší drápy, ani neběháme nejrychleji – naší konkurenční výhodou je schopnost vymýšlet a používat nástroje.  Ty nám umožnují rozšiřovat naše možnosti a přizpůsobovat se nárokům prostředí.

Zatím poslední etapou evoluce lidských nástrojů je digitalizace. Staré – pro mladší ročníky dnes už „pravěké“ – technologie se transformují do nových, digitálních. Walkman i s milionem audiokazet, videopřehrávač s tisícem kazet, celou Národní knihovnu či foťák, který během vteřiny fotky sám “vyvolá” – to vše dnes nosíme v kapse…

(Digitální) technologie usnadňují život i práci – např. snižují pracnost, zvyšují efektivitu, šetří náklady nebo usnadňují a urychlují komunikaci. A v těchto ohledech mohou usnadnit i evidenci a správu zařízení, která podléhají povinným revizím či kontrolám.

Od papírového chaosu k digitálnímu pořádku

„Pravěkou“ technologií při správě revizí je archiv plný papírových šanonů. Kdysi to stačilo, dnes je to metoda pracná, těžkopádná a zranitelná vůči chybovosti lidského faktoru…

(Ne) efektivní správa revizí

První etapou digitální evoluce bylo vytváření seznamů revizí v Excelu. Následovalo používání specializovaných stacionárních programů – tedy těch nainstalovaných v konkrétním počítači. Tyto metody sice odstraňovali hlavní neduhy papírové evidence, měly ale také některé své vlastní: software v konkrétním počítači bylo třeba průběžně “ručně” aktualizovat a v případě zničení počítače byla ohrožena i všechna data.

Dalším krokem tedy bylo přesunutí evidence revizí do online (webové) aplikace. V cloudu uložená a zálohová data jsou chráněna proti ztrátě, zničení, virům či krádeži. Online aplikace je z pohledu uživatele bezúdržbová, aktualizace běží na pozadí bez nutnosti zásahu či dodatečných nákladů. Navíc jsou data průběžně synchronizována a jsou tak v (téměř) reálném čase dostupná pro více uživatelů současně a na různých typech zařízení.

Mobil jako terénní čtečka a kapesní archiv + v cloudu dostupný on-line archiv

Mobile a web apps Icaruz 600x400

Dosavadním vrcholem digitální evoluce pak je správa revizí s využitím kombinace online (webové) aplikace spolu se speciálně vyvinutou mobilní aplikací.

Mobilní aplikace k výše uvedeným výhodám přidává další. K jejímu používání stačí chytrý telefon vybavený NFC technologií (tj. takový, kterým můžete platit v obchodě bezkontaktně „pípnutím“). Aplikace z telefonu udělá čtečku identifikačních štítků a kapesní archiv revizních karet v jednom.

Umí přečíst všechny typy identifikačních štítků

Aplikace pro správu revizí IcaruzA jak to tedy celé funguje? Vazák či jeřáb (ale v zásadě i jakékoliv jiné zařízení, u kterého chcete ohlídat termíny revizí) musí být dle normy opatřen nějakým typem identifikačního štítku. Cedulkou s číslem, čárovým nebo čtverečkovým (QR) kódem, případně moderním RFID nebo NFC čipem. A všechny tyto typy štítků umí mobil s aplikací Icaruz automaticky přečíst – a to vyfocením kódu nebo „napípnutím“ čipu (jen číslo z „pravěké“ cedulky je třeba naťukat do aplikace ručně).

Pokud jde o nové zařízení, vyplníte příslušné údaje a vložíte je do systému. Pokud už zařízení v evidenci vedeno je, zobrazí se vám na obrazovce jeho evidenční karta.

Načtená data či provedené úpravy jsou v reálném čase synchronizovány do on-line archivu v cloudu. Zde jsou dostupné pro všechny pracovníky (kteří mají oprávnění k práci s databází) a to na všech typech zařízení (počítač, telefon, tablet).

Není třeba běhat do archivu – každý pracovník ho má pořád s sebou v kapse

V terénu, např. na dílně, tedy kdokoliv s telefonem s aplikací Icaruz může okamžitě vidět evidenční kartu a přesvědčit se, že daný vazák má platnou revizi. Lze ji tím na místě doložit auditorovi BOZP, jeřábník hned ví, že s ním může pracovat (a může si navíc v přiložených dokumentech ujasnit např. max. nosnost či teploty užití pro daný vazák atp.).

V aplikaci jde vytvářet časové přehledy nebo evidované položky dle různých kritérií filtrovat. Např. dle barev – zelená značí platnou revizi, oranžová její blížící se expiraci, červená pak revizi propadlou – a podle toho přímo z aplikace poptávat revizi pro vybrané položky nebo dodání nového vazáku.

Nezávislá aplikace – žádné dodatečné poplatky či “vypečené” podmínky titěrným písmem

Zde stojí za to zdůraznit, že naše aplikace je zcela otevřená, lze v ní bez omezení či podmínek evidovat zařízení od jakéhokoliv výrobce či dodavatele.

Veškerá komunikace – ať už se týká poptávky revizí či vazáků, stanovení plánu revizí či třeba odborného poradenství může probíhat přímo v chatu v rámci aplikace.

Digitální pořádek šetří čas, nervy i peníze

Tolik stručné představení možností aplikace. Na začátku jsem mluvil o digitalizaci mj. jako o procesu, kdy se staré technologie stěhují k nám do kapsy a pracují za nás.

Znamená to tedy, že technologie za vás udělají všechnu práci, zatímco budete ležet v Karibiku s drinkem s paraplíčkem?  No, i když ta představa je lákavá, tak daleko ještě proměna sci-fi v realitu bohužel nepokročila…

Zatím vám můžeme nabídnout nástroj, pomůcku, která vám tu práci prozatím aspoň trochu usnadní a ušetří tak čas i peníze (v extrému, v případě kauz s prošvihlou revizí, i spoustu peněz a taky spoustu nervů).

Přes úskalí s počátečním seznamováním vás provedeme

Každý z nás má v telefonu nejméně jednu aplikaci, bez které si dnes už své fungování nedovede představit – a přitom počáteční seznamování s ní provázely výkřiky a klení…

Aby těch nervů nebylo zbytečně moc, stačí zavolat či napsat (viz kontakty níže), rád vás nastavením aplikace provedu, ukážu vám její možnosti a budete mít 30 dní zdarma na vyzkoušení.

Ceník a další informace  najdete přímo na webu aplikace: icaruz.cz.

Budu se těšit na spolupráci.

Petr Procházka product manager aplikace pro správu revizí Icaruz Petr Procházka
product manager

prochazka@igatech.cz

773 100 901

Související příspěvky